774 509 555 info@press-media.cz

Sepětí s přírodou? To je dřevěný nábytek!

Vše, co má nějakou cenu a hodnotu, vychází z historie a tradic našich předků. Právě tak je tomu i u nábytku z masivu. Vždyť dřevo se k výrobě nábytku ze dřeva (postele z masivu, jídelní stoly z masivu, jídelní židle, zahradní nábytek a další) používá již tisíciletí.

Dnešní moderní nábytek z masivu navazuje tedy na dřevěný nábytek našich předků. A stejně jako kdysi, i dnes nábytek z masivu ovlivňuje lidské zdraví. Samozřejmě, že kladně. Kdyby nemělo jít o nic jiného, než o sepětí s přírodou. Ale je toho mnohem více.

Zapomeňte na materiály druhořadé kategorie

Důležité je zdůraznit, že přes veškeré snahy všech, kteří se zabývají výrobou nábytku, nebyla doposud nalezena žádná plnohodnotná náhrada, která by dokázala dřevěný nábytek (designový nábytek, rustikální nábytek, Provence nábytek, selský nábytek …) alespoň zčásti nahradit. Plasty a dřevotříska zůstanou vždy materiály druhořadé kategorie.

  • Nikdy se tak báječně nevyspíte v posteli z dřevotřísky jako vposteli z masivu.
  • Nikdy si tak skvěle nepochutnáte na báječném jídle, než když společně s blízkými či přáteli zasednete kolem jídelního stolu masiv dub.

Dřevo by tedy mělo být jasnou volbou, ať už budete zařizovat dětský pokoj nebo pořizovat manželské postele. Věřte tomu, že uléhat do manželské postele z masivu je úplně něco jiného, než se převalovat v posteli vyrobené z dřevotřísky. Vůně dřeva a zápach lepidel u nábytku z dřevotřísky – to jsou naprosto neporovnatelné hodnoty.

Dřevo je prostě dřevo

Až budete vybírat nábytek z masivu od firmy Nábytek Mirek, nemusíte se nijak zvlášť zatěžovat tím, jakému dřevu máte dát přednost. Dřevo je prostě dřevo, ať už jeho povrch zůstane ryze přírodní, neupravený, nebo bude mořený, voskovaný či lakovaný. Vhodná povrchová úprava dřevěného nábytku umožní dokonale sladit nový nábytek z masivu se staršími kusy nábytku v interiéru. A protože jaro opravdu dorazilo a zahrada volá, pamatujte teď zejména nazahradní sety a zahradní sestavy.

Tiskové Zprávy