774 509 555 info@press-media.cz

Přírodní kameny ve špercích

Šperky se vyrábějí z různých materiálů. Především však ze zlata nebo stříbra. Oblíbené jsou také šperky z chirurgické oceli, dřevěné i plastové. Do šperků s drahými kovy se zasazují různé druhy materiálů. Jak sklo, tak především drahé kameny a minerály.

Častými kameny, které ve špercích naleznete je diamant, rubín, smaragd, opál, ametyst, růženín, tyrkys, topaz, vltavín, fluorit, křišťál a mnoho dalších. Přírodní kameny jsou velmi krásné a mají dlouhou životnost. Dokáží rovněž léčit tělo i duši. Pomáhají člověka provázet životem a zvládat všechny nástrahy, které přináší.

Kameny byly od věků úzce spojeny s lidmi. V minulosti sloužily jako vstup do duchovního světa. Ve starém Egyptě lapis lazuli a malachit zdobily duchovní předměty. Později byly také odznakem úřadu. Na mnoha královských korunách se vyskytují akvamaríny, diamanty, rubíny i smaragdy. Dnes jsou krásnou ozdobou a znakem bohatství majitele. Mohou být i symbolem lásky obzvláště na snubních prstenech. Přírodní kameny a lidstvo zkrátka patří k sobě.

Tiskové Zprávy