774 509 555 info@press-media.cz

Po smrti umělce odhad obrazů vyšplhal hodně vysoko

Mnoho slavných umělců začalo s malováním pouze jako koníček a dnes po jejich smrti by se divili, jaké částky hlásá OnlinePraha. Nikdy nenavštěvovali výtvarnou školu a nestudovali techniky. Bohatě jim stačilo vzít své kreslící potřeby do batohu a vyrazili do přírody. Pamatuji si, jak moje sestřenice, jako malá holka celé hodiny dokázala sedět a kreslit místní kostel, kapličku, jeřabiny a zalesněné kopce. Je pravda, že dodnes ačkoliv je to dospělá žena a máma dvou dětí krásně maluje. Své kouzla a čáry však přenesla nejen na papír, ale i porcelán či hedvábí.

Koníček, který vydělává

Někdy se usmíváme tomu, že tyto díla začnou být zajímavá až teprve po smrti umělce. Já nepatřím k odborníkům či znalcům, ale vůbec by mi nevadilo mít doma dílo, jehož odhad obrazů prokázal nízkou částku. Kolikrát si říkám, že některé obrazy jsou zajímavé jen tím zvučným jménem a teď mi odpusťte. Již jsem uvedla, že nejsem znalec. Zatímco některé obrazy, které jsou nakresleny neznámým autorem, mají v sobě duši a umí k vám promlouvat.

Když obraz vtáhne diváka

Občas si představím, že tam sedím někde vedle tohoto kouzelníka, zvaného malíř a vidím tu krásnou přírodu na vlastní oči. Cítím ve vzduchu lesní jahody, vidím, jak se vzduch tetelí horkem, slyším bublat potůček a stávám se součástí tohoto dílka. Jestliže máte doma obraz bez jména autora, neznamená to, že nemá vůbec žádnou cenu. Mnohdy OnlinePraha dokáže odhalit i na zdánlivě obyčejném díle zajímavou částku. Proto nikdy nepodceňujte obrazy, které visí třeba na zdi v obýváku u vaší babičky.

Za otlučeným rámem dílo neskutečné

Dokonce se stal případ, kdy v otlučeném rámu dřímal obraz slavného umělce a jeho skutečnou cenu i originalitu zjistili až při odhadu obrazů. Pokud nejste znalec, neposuzujte pouze svrchním dojmem. Naštěstí dnes restaurování a rámování obrazů včetně znaleckého posudku není nemožné. S tímto vám velmi rádi pomohou, v galerii Kodl.

Galerie Kodl

www.galeriekodl.cz

 

Tiskové Zprávy