774 509 555 info@press-media.cz

I v zimě může být jako v máji

Blíží se zima a s ní topná sezóna, která pro mnohé znamená noční můru. A nejen to, rovnou se tím prověří stav spotřebičů, jež nám zajišťují v domě optimální podmínky. Většina lidí k vytápění používá plynové kotle, protože jsou stále nejlevnější variantou topení.

Mnoho lidí má po zimě dojem, že je jejich peněženka vyždímaná, jako citrón. Bohužel v případě zastaralých plynových kotlů nejde pouze o dojem, ale holý fakt. Pokud má váš kotel už své dny sečteny, věnujte pozornost dnešnímu článku.

Teplo vás nemusí zruinovat

Nejste-li zrovna otužilci a nemáte v plánu stavět na zahradě iglú, přinášíme vám pár informací ze světa kotlů a dodavatelů plynu. Je pravdou, že mnoho lidí si dnes přitápí v krbu uhlím či dřevem, ale plyn je něco, bez čeho se žádná domácnost neobejde. Vývoj plynových spotřebičů prošel v posledních letech značným vývojem. Je to jako srovnávat nebe a dudy. Staré modely se nemohou s těmi novými absolutně rovnat ani co do výkonu, tak úspory. Jestliže máte doma plynový kotel starý 20 let, jde pomalu o dědečka. Tudíž nemůžete očekávat, že bude plnit úkol mladíka.

Kdo by se neradoval, když dokáže ušetřit nějaké peníze? Což teprve ušetřit za topení. Dnešní plynové kondenzační kotle dokážou ve srovnání s těmi starými ušetřit až třetinu nákladů. Pokud se vás týká plynové vytápění, určitě vás bude zajímat tato informace: Podle Evropské směrnice o energetické účinnosti musí všechny spotřebiče nést označení štítkem, jež nese informaci o zařazení do příslušné energetické třídy. Z toho plyne jediné. Od konce září nebude možné uvádět na trh nekondenzační plynové kotle, až na malé výjimky.

Výhody a nevýhody

Je jasné, komu patří budoucnost. Nezřídka se v domácnostech využívají topidla pod názvem vafky. Jejich výdechy najdete na fasádách budov v každém větším městě. I pro ně platí, že moderní topidla s důmyslnými regulačními prvky, mohou ve srovnání se staršími ušetřit nezanedbatelných 15 % nákladů za plyn. To určitě stojí za chvilku přemýšlení.

Tak jako vše má své pro i proti. Tady může proti, hovořit fakt, že to sebou přináší i značnou finanční investici o času nemluvně. Což může mnohé odradit a vést k odkladu řešení. Ovšem i zde existuje možnost, jak situaci vyřešit. Pokuste se obrátit na svého dodavatele plynu. Nejeden z nich poskytuje svým zákazníkům pomoc. Ať už v podobě odborného poradenství, cenového zvýhodnění či finanční spoluúčasti. Kdo se moc ptá – ten se dozví. I když se třeba neshledáte s nadšením, aspoň jste něco podnikli.

Skvělé podmínky od Pražské plynárenské

Největší tuzemský dodavatel plynu Pražská plynárenská, přináší svým klientům řadu výhod. Nabízí jednak plynové kotle od nejznámějších výrobců, jako jsou Viessmann, ale také plynová topidla. Ty mohou být různých značek a typů nebo průtokové ohřívače vody.

Díky svým partnerům dokáže zajistit navíc i odbornou montáž a uvedení spotřebiče do provozu. Když splníte určité podmínky, můžete se od nich dočkat i spoluúčasti na financování. Jako jeden z mála tuzemských dodavatelů nabízí také asistenční službu, která zajistí opravu porouchaného spotřebiče. Pokud vám spotřebič vypoví službu, budete mít jistotu, že během zimy nebudete klepat kosu. Společnost se věrně stará o všechny své zákazníky.

Tiskové Zprávy