774 509 555 info@press-media.cz

Moje zkušenost s opravou alu disků automobilu

Poškození disku u automobilu je nemilou věcí, která se však může stát každému. Stačí jen špatně zaparkovat u obrubníku a už je disk odřený. Přehlédnete v noci značku označující frézování vozovky a neštěstí s šišatým kolem je také na světě. Naštěstí jsou tu specializované firmy, které se opravami alu disků přímo zabývají. Ať už jde pouze o estetický problém, nebo naopak závažné poškození, dokáží dát váš disk opět do perfektního stavu. Já jsem volil firmu Icarauto.cz.

Na vážné poškození alu disků  je třeba fortel

Pokud se vám disk výrazně zvlní a prohne nebo dokonce praskne (což byl můj případ), je třeba vybrat firmu se zkušenostmi. Takto poškozený disk se musí v první řadě srovnat. K tomu se používá speciální číslicově řízený přístroj, který dokáže disk opět pomocí rotace a vytahování, srovnat do naprosté kruhovitosti. Pak je potřeba vybrousit veškeré praskliny až na neporušený kov a následně je vyvařit. Je potřeba pracovat opravdu pečlivě a se zkušenostmi, jak mi vysvětlili v Icarauto. Oprava disků s takovým poškozením musí být opravdu 100%, aby byla zaručena výsledná bezpečná pevnost disku. Prý dokáží opravit i disky u kterých některé části dokonce chybí, to vše se zárukou pevnosti.

Povrchové opravy alu disků jsou snadnou záležitostí

Po zavaření disku proběhlo pečlivé vybroušení veškerých svárů. Na leštěném límci zůstala samozřejmě nevzhledná šmouha a tak celý disk putoval na mechanické leštící zařízení. S jeho pomocí byla zašlá sláva i lesk mého disku zase zpět. Pak už zbývalo jen celý disk sjednotit a zakonzervovat přelakováním ve vlastní lakovně, kterou má Icarauto k dispozici. Všechny práce při opravě disku probíhaly v jedné provozovně a byly tak rychlé a efektivní. Navíc za vše ručí jedna firma a váš disk nepodstupuje zdlouhavou cestu mezi externími firmami, které provádějí jednotlivé fáze opravy. Vše je pod jednou střechou a kvalitní. Co víc si přát?

Pneuservis Icarauto

 

Tiskové Zprávy