774 509 555 info@press-media.cz

Mateřství vs. kariéra

Téma, které se nikdy nepřestane řešit a které nikdy nebude vyřešeno. Většina z nás se musí po střední škole a po splnění zkoušky dospělosti rozhodnout, jakou životní cestou se dát. Pokračovat dál na vysokou školu, pak ještě výš a výš, budovat si kariéru, mít nějaké postavení, určitou moc. A nebo se rozhodnout jít tou druhou cestou? Najít si hned po škole nějakou práci, vydělávat peníze a dát se naproti osudu, potkat muže, se kterým bychom plánovali budoucnost? Toť otázka. Při zamyšlení nad těmito tématy mi dochází, že opravdu nejde mít obojí. A když, tak ne naplno.

Znám několik lidí, kteří si zvolili tu první variantu, dodělali střední školu samozřejmě i s úspěšnou maturitní zkouškou a pak šli na vysokou školu, kde studují do dnes a chtějí studovat dál, různé obory. Také se ale stalo, že si vybrali jeden obor, který jim vlastně tak úplně nesedl, tak toho po roce nechali a začali studovat něco jiného a tím pádem vlastně ztratili jeden rok se slovy: ,,tak si to mládí prodloužím“. Ano, mají pravdu, mládí si prodlouží, ale než se nadějí, tak jim bude přes třicet, partner v nedohlednu a o dětech a svatbě ani nemluvě. A co teď? V tuto chvíli si pak spousty z nich uvědomí, že kariéra a postavení je jim momentálně k ničemu. Někteří přátelé, kamarádi, někdo z rodiny se vdává, rodí se jim děti a oni jen mlčky přihlíží a možná si v duchu říkají, že by také konečně chtěli okusit tu krásu mateřství, mít rodinu, milujícího partnera a vědět, že když se vrátí domů, vždy tam na ně někdo bude čekat.

Jenže vše má své pro a proti. Najít si hned po škole práci, vdát se a mít děti také není tak úplně jednoduché. Jak se říká: ,,Ať se mládí vydovádí.“ Mít děti je velká zodpovědnost, kterou by si měl každý uvědomit. Není to záležitost na pár měsíců či let, ale na celý život a někteří, kteří mají děti zase až moc brzy, si to vůbec neuvědomují a žijí tak, jako by je vůbec neměli.

Bohužel, u kariéry se většinou musí obětovat ten mateřský život a u toho mateřského je potřeba obětovat ten svobodný život, kdy se v pátek večer seberete, půjdete někam s přáteli a nikdo vám na to nemůže nic říct.

Sama jsem si ale vybrala ten mateřský život a za nic na světě bych neměnila!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Tiskové Zprávy