774 509 555 info@press-media.cz

Lesnické pletivo a jeho nenahraditelné využití

Lesnické pletivo je doslova nenahraditelné díky své charakteristické skladbě ok. Uzlové lesnické pletivo nachází nejčastější použití právě v lesích, kde chrání lesní stromky před zvěří, při vytváření ohrad pro zvířata, k oplocení pasek, zemědělských i loveckých objektů, ale využít jej lze třeba také pro dočasné oplocení stavební parcely, na kterých se staví. Má celou řadu skvělých vlastností, velmi dobře kopíruje i náročný terén, jeho montáž je skutečně snadná a v neposlední řadě je i velmi dobře skladovatelné. Lesnické pletivo si můžete vybrat z mnoha výšek od 100 – 250 cm, s různým průměrem drátu (lesnické pletivo s průměrem drátu 1,6/2,0 mm. Ten druhý údaj se týká tzv. vodicích drátů, které jsou silnější – nahoře a dole a lesnické pletivo s průměrem drátu 2,0/2,8 mm) a různou hustotou vodorovných drátů, která se odspodu zmenšuje (dole je pletivo nejhustší) a která se vybírá podle účelu použití – jak malým zvířatům je třeba zabránit prostupu (v horských oblastech je také třeba uvažovat výši sněhové pokrývky, která mění velikost nejnižších ok). Nebo je možné použít dřevěné kůly a ,,U“ svorky. Pletivo je pozinkované a především je cenově velmi výhodné, což oceníte nejen v situacích, kdy jej potřebujete využít pouze provizorně, tedy dočasně.

pletivo

Lesnické pletivo ze zinkového drátu

Kromě výše uvedených způsobů využití, můžete lesnické pletivo použít také jako pastevecké – např. k zajištění prostoru pro chov ovcí, koz, ale i dalších zvířat. Na ovčím uzlíkovém pletivu oceníte především zpracování ze silně zinkovaného drátu, který je nahoře a dole zesílený, a to z toho důvodu, aby se s ním dobře manipulovalo a drželo tvar.

Pletiva jsou užitečným pomocníkem, bez kterého se v mnoha případech jen těžko obejdete. Přináší mnoho možností pro jejich využití, ať už potřebujete ochránit vaši stavbu, zvířata, která chováte nebo například potřebujete ochránit stromky právě před divokou zvěří, pak je kvalitní lesnické pletivo tou nejlepší a jednoduše dostupnou možností. Ušetřit svoje finance můžete bez toho, aby to mělo vliv na kvalitu pletiva.

Vše je samozřejmě jednoduše dostupné, a jak se sami můžete přesvědčit na našem přehledném postupu montáže lesnického pletiva, zvládnete jeho kompletní instalaci i vy.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio

Zprávycz.cz

OnlinePraha

Tiskové Zprávy