774 509 555 info@press-media.cz

Lázně Luhačovice nabízejí lázeňské pobyty, wellness i tanec

Tanec v lázních nebo lázně ve víru tance? Obojí vám nabízejí Lázně Luhačovice, které pro svoje klienty připravily rok plný tance. Již v pondělí 25. dubna akciová společnost Lázně Luhačovice naváže na úspěšný první ročník projektu Luhačovice v tanci tanečním festivalem, který bude věnován Mezinárodnímu dni tance. V rámci programu se můžete těšit na filmová představení s taneční tematikou, výstavu slovenského fotografa Jozefa Lomnického Okamžik pohybu či divadelní představení pražského divadla Ungelt Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Pavlem Křížem v hlavních rolích. Spa & Wellness hotel Alexandria ve svém night clubu nabídne dvě Tančírny s tanečními ukázkami Dance Studia Starlight a Okrašlovacího spolku Calma. Přijeďte oslavit Mezinárodní den tance do Luhačovic, můžete si zatančit nebo se jen dívat na ladné pohyby tanečníků. O akcích spojených s tancem informoval Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný ředitel Lázní Luhačovice, a. s.

Lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice

Dodal, že týdenní program vyvrcholí 1. května na Lázeňském náměstí přehlídkou Roztančená kolonáda. Na jevišti se představí na 150 účinkujících z 19 tanečních klubů, škol, zájmových kroužků a folklórních souborů. Tanečníci všech věkových kategorií vystoupí s nejrůznějšími žánrovými programy. Návštěvníci Luhačovic se mohou těšit na tance lidové, společenské, moderní, orientální i country a swing.

Ve dnech 6. – 8. května začíná v Lázních Luhačovice lázeňská sezóna slavnostním třídenním programem Otevíráním pramenů, který vyvrcholí v neděli 8. května posvěcením luhačovických pramenů. Tahákem slavnostního zahájení sezóny je 6. května vystoupení zpěvačky Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska v sále Rondo v MěDK Elektra.

luhačov

V Lázeňském divadle připravují na léto celou řadu pořadů jak z dramatického, tak i hudebního žánru, k nimž patří také prestižní Festival Janáček a Luhačovice. Letošní jubilejní 25. ročník (11. 7. – 15. 7.) zahájí Janáčkova opera Její pastorkyňa, kterou uvede 11. 7. na Lázeňském náměstí pod taktovkou dirigenta Petra Šumníka operní soubor, pěvecký sbor, orchestr a balet Slezského divadla Opava.

Velké pozornosti a oblíbenosti se také těší Akademie Václava Hudečka, která letos vstoupí do svého 20. ročníku (1. – 12. 8.). Na zahajovacím koncertu vystoupí držitelka ceny Thálie v roce 2007 sopranistka Anda-Louise Bogza. Své stálé příznivce má přehlídka komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice, jejímž kmotrem letos bude herec Roman Zach. Termín přehlídky je od 21. do 27. srpna.

S Lázněmi Luhačovice je úzce spjato i řezbářské sympozium Krása v dřevě ukrytá, jehož termín bude letos od 6. do 11. června. Téma pro letošní rok je „Chvíle pro odpočinek“. Svoji účast přislíbili Martin Bořuta, Martin Cigánek, Petr Eschler, Petr Krajíček, Zdeněk Matyáš a Michal s Miroslavem Trnovským ze Slovenska.

masž

Prodloužený víkend od 16. do 18. června bude již počtvrté patřit Luhačovické divadelní sešlosti, při které se představí tři amatérské divadelní soubory, které získaly řadu ocenění – Divadelní soubor Masarykova gymnázia Vsetín, slovenské Divadlo na hambálku z Malacek a Divadelní soubor Mrsťa Prsťa z Kouřimi.

V období od 7. do 10. září Luhačovice hostí již 4. ročník Dnů slovenské kultury, při kterém se představí jak slovenské divadlo, tak i folklorní soubor anebo swingový orchestr Fats Jazz Band.

Příjemnou atmosféru a odpočinek najdou lázeňští hosté během letního období i při kolonádních koncertech, které rozeznívají Lázeňské náměstí a jejich součástí bude i koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR s ukázkou vystoupení čestné jednotky Hradní stráže (23. 6.)

Bližší informace na http://ezena.sk/

 

 

Tiskové Zprávy