774 509 555 info@press-media.cz

Jak si ochránit majetek?

Jste zodpovědní jako většina Čechů? Průzkumy nám ukazují, že v České republice si svého majetku ceníme více než zdraví. Samozřejmě máme na mysli na poli pojištění. Ne neobvyklé bývají situace, kdy si člověk vybere špatné pojištění a následně má potíže peníze zpátky získat.

Rozdíly mezi pojištěními

Neznat rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a majetku není žádná ostuda. Pojištění nemovitosti se vztahuje pouze na konkrétní věc. Například podlahu nebo zárubně. Pojištění domácnosti pak chrání celou domácnost se všemi věcmi. Takže i například oblečení nebo elektroniku. I to může zachránit mnoho výdajů. Elektronika je v dnešní době velmi drahá.

Rozhodně byste ale měli znát hodnotu svého majetku. A to co nejpřesněji. Při sjednávání pojištění totiž může dojít k jeho podhodnocení nebo nadhodnocení. Oboje znamená velkou finanční ztrátu. Zvláště pak nadcenění si pojišťovny velmi hlídají. V případě pojistné události vám pak nevyplatí ani korunu. Dojít může i k penalizaci.

Loupež či pád stromu

Takové pojištění vám chrání proti loupeži, ke které může dojít prakticky kdykoliv. Zvláště pak teď v létě, když se často jezdí na dovolenou. Nejvíce ohroženy jsou samozřejmě rodinné domy. Vrátit se z dovolené do vybílené domácnosti je opravdu jedno z nejhorších. Pojištění domácnosti v takové situaci chrání všechno. Vaše šperky, elektroniku a další vybavení.

Chráněni jste i proti přírodě. Například chat a chalup se může týkat pád stromu nebo požár. Stačí jeden úder blesku a neštěstí může být na světě. Naštěstí ale žijeme v části světa, kde jsou další přírodní katastrofy jen velice vzácné. Občas se tu ale objeví záplavy, jež umějí být velmi ničivé.

Pro více informací o pojištění přejděte na https://ergo.cz.


Nevíte, jak si sjednat to nejvýhodnější majetkové pojištění? Využijte možnost online srovnání cen a najdete to nejlepší pojištění majetku.


Tiskové Zprávy