774 509 555 info@press-media.cz

DEVOID – poslední letošní představení v Praze

Poslední představení v Praze v letošním roce bude mít projekt s názvem DEVOID. Jedná se o taneční představení, jehož jediným interpretem je tanečník – Michal Záhora. V divadle Ponec na vás čeká zajímavé propojení tance a mluveného slova, jež vystoupení doprovází.

Projekt DEVOID

Představení je založeno na dopisech, jež napsali skuteční lidé, a v kterých sdělovali to, co je nejvíce tížilo na srdci, nebo co chtěli sdělit svým blízkým. Jejich jednotlivé hlasy se prolínají a vrství na sebe. Zpovědi pisatelů se propojují do jednolitého textu pomocí metody verbatim, která se prosazuje zejména posledních deset let. Tato metoda obvykle zpracovává dokumentární drama, které autenticky a umělecky reflektuje různá témata. V jeho středu stojí jedinec a jeho pohled na danou skutečnost. Tanečník Michal Záhora se oddává dialogu s autentickými zpověďmi pisatelů a snaží se pochopit, co udává směr v životě každého člověka.

Projekt Devoid

Projekt Devoid

DEVOID  a Michal Záhora

Autorem námětu, choreografie i tance představení DEVOID je Michal Záhora. Michal má jedinečné zkušenosti ze zahraničních angažmá v tanečních souborech a také ze spolupráce se zahraničními choreografy. Podílel se například na představení Amandy Miller z Německa nebo Iny Christel Johannessen z Norska. Michal Záhora působil jako tanečník v Itálii pod vedením Roberta Zappaly. Stejně tak získával pedagogickou praxi a to při vyučování současné techniky ve Velké Británii. Několik let byl i ředitelem Konzervatoře Duncan centre, kterou sám dříve absolvoval.

Devoid photo Vojta Brtnický

Devoid photo Vojta Brtnický

 

Projekt DEVOID vznikl pod záštitou skupiny NANOHACH. Tuto skupinu založilo v roce 2004 několik absolventů Konzervatoře Duncan centre. DEVOID je jejich posledním počinem. Cílem taneční skupiny NANOHACH je realizovat tanečně-divadelní projekty na profesionální úrovni a tvůrčím způsobem úzce spolupracovat se zahraničními choreografy a uměleckými subjekty. Tvorba souboru se momentálně orientuje na původní česká díla, která jsou uváděna hlavně v pražském divadle Ponec.

V divadle Ponec můžete navštívit právě i poslední letošní reprízu DEVOID a to 29. září ve 20 hodin.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Seznam-Novinek.cz

Tiskové Zprávy