774 509 555 info@press-media.cz

Čas před maturitou

Zkouška zakončující střední školu, která potrápila mnohé z nás. Vzpomínáme na ni jako určitý krok v našem životě. Nebo skok?

Maturita

Maturita

Ještě že existuje „svaťák“

Už se nelze vymlouvat na to, že máme dost času. V tuto chvíli začíná, jak se říká, hořet koudel u zadku. Nemůžeme odkládat čtení knížek na další den, neboť moc dobře víme, že je už nikdy neotevřeme. Ale pokud patříte mezi opravdové poctivce, kteří se celé čtyři roky průběžně připravovali, knížky máte přečtené za dob základní školy, pak patříte mezi „vzácný“ druh a ostatní? Ti vám mohou jen a jen závidět. Celý svatý týden můžete pozvolna opakovat učivo a lišácky se smát ostatním, kteří vyvolávají paniku a snaží se dohnat celé čtyři roky poflakování.

Nezapomínejte na stravování

Nejezte velmi těžká a mastná jídla. Akorát by vás připravila o energii. Ale tu přeci potřebujete věnovat do úplně něčeho jiného než klasické poobědové „dvacce“. Nezapomínejte i na dostatek tekutin – nejlépe vodu s citronem. V odpoledních hodinách zvolte jiný předmět a uvařte si zásoby kávy či čaje.

Mimo jídlo je důležitý i okamžik, kdy na chvíli takzvaně vypnete. Jděte se projít se psem ven, pokliďte prádlo, pusťte se váš oblíbený seriál, … Vyhněte se večírkům, oslavám nebo práškům proti nervozitě. Na oslavy bude později spousta času.

oslava

Využijte přátele

Domluvte se s přáteli a učte se společně. Naslouchejte se, zkoušejte se, probírejte to, co považujete za slabá místa a samozřejmě se psychicky podporujte.

Svatý týden uplynul a do zkoušky vám zbývá už jen jeden den? Nepanikařte. Tento den se doporučuje učit dopoledne, maximálně do druhé hodiny odpolední, a pak jen odpočívat. V žádném případě se nedoporučuje učit novou látku – spíše číst již naučené. Vše ale závisí na vašich zvycích. Většina studentů se pod časovým presem naučí lépe a mnohem více.

 

 

 

 

 

 

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares