774 509 555 info@press-media.cz

Automaty espresso lákají na lahodnou kávu

Kávu jako z kavárny můžete mít i doma nebo v kanceláři. OnlinePraha vám umožní dopřát si dokonalý požitek z tohoto oblíbeného nápoje. Fungují také jako dokonalý základ pro oblíbené latté macchiatto, café latté, capuccino a další.

 Jak si vybrat správné automaty espresso?

Pro lepší orientaci v nabídce, které automaty espresso si vybírat, je vhodné si zodpovědět pár důležitých otázek:

  • kolik chci investovat
  • co má přístroj umět
  • chci pákový nebo automatický přístroj

Levnější automaty espresso do tří tisíc korun nemají příliš mnoho funkcí, jsou zpravidla vyrobeny méně kvalitně, mají menší životnost. Chcete-li, aby váš přístroj ohříval šálky nebo pěnil mléko, pak si musíte připlatit.

Co musí stroje na espresso umět?

Kávovary na přípravu espressa musí mít dostatečný tlak. Prodávají s v rozmezí 9 – 19 barů, i nízkotlaké automaty espresso, které mají tlak maximálně 2 bary. Tyto přístroje však nevyrobí to pravé espresso, jelikož nesplňují podmínky pro jeho výrobu. Kvalitní modely mají například trysku s horkou vodou, které vám udělají grog nebo čokoládu.

Pákový či plně automatický?

Plně automatický přístroj nevyžaduje složitou obsluhu, zvládne si sám umlít kávu. Pro přípravu kvalitní kávy není potřeba zásobník plnit až po okraj, lepší je kávu přisypávat postupně.

Pákové automaty espresso umožní nastavit si hrubost mletí kávy, která se pro správné espresso mění podle okolní teploty i vlhkosti.

Správně udělané espresso má téci do šálku 20 – 30 vteřin a v šálku ho má být 25 – 35 ml. Pokud teče pomalu, kávu jste namleli moc jemně, pokud teče rychle, je potřeba naopak kávu umlít jemněji. Nejsnáze se pracuje s automaty na kapsle a pody. Stačí je vložit do automatu a zacvaknout, pak už se jen těšit na kvalitní kávu. Nápoj vás však výjde mnohem dráž, kapsle nejsou nejlevnější záležitostí.

http://www.n-a.cz/

Tiskové Zprávy