774 509 555 info@press-media.cz

Autobusem po šumavských pláních

Již 21 let začínají  vždy v první polovině června křižovat Šumavu zelené autobusy ČSAD Plzeň. Ze šumavských silnic pak do určité míry mizí v polovině září. Děje se tak na základě objednávky ředitelství NP Šumava, které tak chce za pomoci dalších organizací Jihočeského a Plzeňského kraje zpřístupnit návštěvníkům zajímavé partie Šumavy.

Šumava

Šumavou křížem krážem

V počátcích tohoto projektu fungovaly 2 linky. Zatímco ta páteřní propojovala Železnou Rudu s Kvildou a pokračovala až k Boubínskému pralesu, tak ta nepoměrně kratší trasa vedla z Horské Kvildy na Kvildu. Teprve později přišlo prodloužení k bavorským hranicím na Bučinu. I dnes tvoří základ dopravního systému linka ze Železné Rudy přes Kvildu až do Stach, která však občas obsluhuje i Hojsovu Stráž. V provozu zůstává i již zmíněná linka z Horské Kvildy na Bučinu. O propojení celého systému, který umožňuje pěším i cykloturistům obsáhnout takřka celý šumavský region, se postaraly později vzniknuvší linky Sušice – Kvilda, Sušice – Prášily a Nová Pec – Jelení Vrchy.

Šumava

Šumava

Snadno, rychle, spolehlivě

Dopravu autobusy zmíněného systému je možné samozřejmě hradit přímo u řidičů, nicméně NP Šumava jako autor a organizátor celého projektu přichází také s nabídkou tzv. NP – Ticket, která Vám umožňuje za cenu 80 Kč po dobu jednoho dne využívat veškeré spoje brázdící Šumavu v rámci systému Zelené autobusy Šumava. Dnes už samozřejmostí je propojení českých linek s bavorským systéme Igel-bus a pomocnou ruku podaly i České dráhy i sousedící autobusoví dopravci. Ti uznávají  NP-Ticket i v rámci svých spojů lemujících hranice Šumavy. Ovšem pouze jen pro jízdu v jeden den a v jednom směru. Proto naše díky patří i jim!

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

MetSo.cz

40plus.cz

PressExpress

Tiskové Zprávy