774 509 555 info@press-media.cz

Voliérové pletivo, jaké vybrat?

voliérové pletivo

více v článku...

Voliérové pletivo je tvořeno bodově svařenou sítí s čtvercovými oky. Dělí se na dvě skupiny, a sice pozinkované a poplastované voliérové pletivo. K dispozici je široký výběr voliérových pletiv s různou sílou drátu a velikostí jednotlivých ok. Snadno si tedy vyberete, která varianta pro vás bude nejvhodnější.

Poplastované voliérové pletivo (zelené pletivo)

Díky tomu, že je pozinkovaný drát chráněn vrstvou PVC, je jeho životnost mnohem delší. PVC je barevně stabilní, odolné vůči UV záření a vypadá velmi esteticky. Díky tmavé barvě drátů je přes toto pletivo velmi dobře vidět do voliéry. Průměr ocelového jádra drátu je menší než u pletiva pozinkovaného.
Často se stává, že některá zvířata pletivo okusují, což ohrožuje jejich zdraví. V momentě, kdy dojde k mechanickému poškození PVC vrstvy, je snížena životnost drátu a je dobré jej v tomto místě ošetřit proti korozi.
Tento typ pletiva se hodí pro stavbu voliér pro chov drobných zvířat (hlodavci, plazy, ptáci, příp. savci) nebo např. v zemědělství.

voliérové pletivo

                                    Voliérové pletivo

Žárově pozinkované voliérové pletivo

Pozinkované pletivo je o něco levnější variantou voliérového pletiva. Vyznačuje se o něco silnějším ocelovým jádrem, něž bývá u poplastovaného voliérového pletiva. Postupem času mírně oxiduje, což zabraňuje korozi, nicméně tak časem lehce mění barvu. Je světlejší, a tak je pohled do voliéry na chovaná zvířata mírně znesnadněn. Na druhou stranu nehrozí riziko okusování vrstvy poplastování, a tedy případné zdravotní komplikace zvířete chovaného uvnitř voliéry a také případné korozi v místě okusu.
Žárově pozinkované pletivo využijete pro stavbu voliér, klecí, psých kotců (pes svařované pletivo nerozplete), na domácí kutilství a rovněž v zemědělství.

Využití voliérového pletiva

Typ pletiva pro stavbu voliéry volíme podle druhu zvířete, které uvnitř chceme chovat. Pro drobná zvířata (malé hlodavce, plazy nebo ptáčky) volíme drobná oka voliéry, které mají zároveň menší průměr drátu. Pro chov větších zvířat samozřejmě doporučujeme silnější drát a stačí větší oko voliéryPro stavbu konstrukce voliéry můžete využít železnou kostrukci, hliníkové profily nebo také dřevěné hranoly. Opět záleží na tom, k jakému účelu a pro jak velké a silné zvíře voliéru nebo klec stavíme. Želená konstrukce je samozřejmě nejpevnější a stabilní. Hliníková konstrukce je velmi lehká, má vysokou životnost a nevyžaduje žádnou údržbu. Dřevěná konstrukce je nejjednodušší na výrobu, nicméně ji zvířata snadno okusují. V případě venkovní voliéry je pak dřevěnou voliéru nutné častěji ošetřovat.

S voliérovým pletivem se snadno pracuje, snadno se stříhá, je samonosné, zároveň je ale možné jej částečně přizpůsobit požadovanému tvaru voliéry. Šikovný kutil nebude mít problém si na voliéru vybrat vhodné pletivo a postavit ji svépomocí.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Tiskové Zprávy