774 509 555 info@press-media.cz

Let balonem jako nevšední dárek

Každý z nás alespoň jednou v životě zatoužil po tom, aby uměl létat jako pták. Vznášet se nad krajinou a pozorovat přírodu a lidské hemžení pěkně svrchu. Velkou oblibu si získaly vyhlídkové lety letadly či vrtulníky. Popřemýšlejme ale o alternativě, která má své nepopiratelné kouzlo, let balonem je jedinečným zážitkem na který nikdy nezapomeneme. Vzduchoplavec vnímá každý závan větru, má klid na pozorování krajiny a užívání si celého letu. Vše se zkrátka nese v atmosféře, která je klidná, ale přitom něčím speciální a jedinečná.

Není to jen o samotném letu balonem

Samotnému letu balonem předchází fáze přípravy, která je rovněž zajímavá a ukojí nejednoho zvědavce. Každý správný vzduchoplavec by měl být u všeho podstatného hned od začátku. Nic nám nemůže uniknout a o nic nepřijdeme. Součástí předletové přípravy je hned z kraje bezpečnostní školení, které dává jasný signál tomu, že tady se nic nepodceňuje. Poté již nic nebrání krátké sondě do historie letectví, balonového létání a předpokládané trase letu.

Stačí jen horký vzduch

První nával adrenalinu přichází ve chvíli, kdy vzduchoplavci rozbalí na louce balon a připevní ho ke koši. V tu chvíli nám to dojde, že za chvíli nás opravdu čeká let balonem. Stačí jen trocha horkého vzduchu, který se s pomocí ventilátoru nažene do pláště balonu a z louky se k nebi za chvíli vztyčí mohutná barevná koule. Na jejím konci proutěný koš, který už nás nedočkavě očekává.

Na let balonem se nezapomíná

Je těžké přirovnat let balonem k nějakému jinému zážitku. Jedná se o opojný zážitek, při kterém poznáme známou i neznámou krajinu ze zcela jiné perspektivy. Dozvíme se spoustu nových a zajímavých věcí o historii vzduchoplavby a budeme mít možnost pořídit úchvatné fotografie do rodinného alba. Samotný let probíhá v různých letových hladinách od 150m do 800m. Užijeme si tedy jak výhled, tak adrenalinové nízké přelety, to vše samozřejmě pod dohledem zkušených pilotů s potřebnými zkouškami.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

PR-články.cz

e-Žena.cz

MetSo.cz

Tiskové Zprávy