774 509 555 info@press-media.cz

Hledání práce je realitou pro absolventy

Právě jsem se stala absolventkou vysokoškolského studia humanitního oboru a hledám práci. Uvědomuji si, že v dnešní době to není vůbec snadné, navíc pokud jste absolventkou bez praxe jako já, je to o to těžší. Dříve bylo relativně snadné si najít práci, v současnosti je však realita trochu jiná. Zjistila jsem, že první moje kroky povedou na úřad práce, především proto, aby za mě bylo hrazeno povinné zdravotní pojištění, když už nemám status studenta. Také si budu muset vytvořit nějaký systém, jak mám hledat práci.

Hledám práci

Jak si najít efektivně zaměstnání?

Pokládám si neustále otázku, jak si najít co nejefektivněji práci, která mě bude bavit a zároveň naplňovat? Zkusím tedy popsat, jak si hledám práci přímo já. Doufám, že by to mohlo pomoci i dalším absolventům, kteří se ocitnou v podobné situaci. Podle mého názoru je opravdu důležité si udělat pro hledání práce svůj systém a stanovit si nějaké cíle. Pokud prý totiž směřujeme své hledání tím správným směrem, můžeme potom najít práci snáz, než se domníváme.

Tipy a rady jak být úspěšný při hledání práce

Jak tedy Brilante v současnosti? Zkusila jsem zveřejnění svého životopisu na online stránkách. Při vyhledávání vhodných pracovních nabídek jsem se obrátila na online personální agenturu Žirafa.cz, která mi pomáhá při hledání práce. Zaregistrovala jsem se i v klasické personální agentuře, která vyhledává vhodné nabídky za mě. V neposlední řadě jsem rozhodila sítě i po známých a bývalých spolužácích, abych zvýšila své šance na maximum. Jako absolventka mám další možnosti i v podobě stáží, trainee programů či veletrzích pro studenty. Doufám, že tedy brzy naleznu svou práci snů a můj profesní život se začne ubírat tím správným směrem.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Centrum-Zprávy.cz

Tiskové Zprávy
  • 1.4K
    Shares