774 509 555 info@press-media.cz

Zazimování chalupy není jen o bezpečnostních dveřích

Přichází doba, kdy mnoho majitelů své venkovské sídlo zazimuje. Aby tento krok proběhl hladce, je ideální sepsat si všechny důležití kroky. Jen tak se nastane, že na některý z nich zapomenete. Díky tomu zamezíte z jara nepříjemnému překvapení.

Prostřednictvím pečlivě připraveného plánu se vyhnete obtížným opravám, které mohou být i finančně náročné. Jestli budete uskladňovat peřiny, potraviny, zajišťovat nábytek proti plísní je individuální. Každý má svou chalupu vybavenou jinak, ale základní body jsou stejné pro všechny. Rozhodně se nejedná pouze o bezpečnostní dveře, jež zamezí návštěvě nezvaného hosta.

Nejdůležitější krok jsou bezpečnostní dveře

Vodu je nutné vypustit z každičké trubky, jinak by je led roztrhal. Do vody, která v potrubí a sifonech zůstane, nasypte obyčejnou kuchyňskou sůl. Vypněte všechny spotřebiče, uschovejte je, některé můžete i odvést. Na místě vám tak zůstane pouze lednice, kterou vymyjte octovou vodou. Do dvířek dveří zastrčte kousek hadříku, aby se úplně nezavřela a větrala. Zůstanou-li na chalupě deky a peřiny, rozvěste je na půdě nebo vložte do vakuových pytlů. Stejně tak nechte otevřená dvířka nábytku, předejdete plísním.

Prohlédněte celý dům a zabezpečte bezpečnostními dveřmi

Zjistěte, zda odněkud nezatéká do domu. Malé nedostatky zvládnete opravit sami, větší díky různým firmám. Určitě nepodceňte kontrolu půdy, zvlášť pokud máte již starší střechu. Stále máte čas zvládnout nejdůležitější opravy. Nahlédněte do okapů, zda nejsou ucpány spadaným listím či mechem. Při hojnějších deštích by voda přetékala a poškodila fasádu. Nezapomínejte na pravidelné čištění komína i jeho kontrolu. Prohlédněte si všechna okna, okenice, ujistěte se, že máte skutečně bezpečností dveře. Opuštěné chaty nelákají pouze zloděje, ale i bezdomovce. Ti hledají nocleh i něco k snědku. Zjistěte pevnost skel v oknech, mráz dokáže své. O funkčnosti všem zámků není potřeba dlouze psát. Nemáte-li v tomto ohledu příliš moc důvěry ve vaše staré dveře, pořiďte si včas bezpečnostní dveře Praha. Schovejte žebřík a všechny nástroje, které by mohly sloužit k překonání překážek.

Generální úklid končí u bezpečnostních dveří

Nejen na jaře se dělá generální úklid. Zbavte se nepotřebných věcí ve sklepě a na půdě. Vytvořili byste tak ideální domov myším. To, co nebudete už potřebovat, raději vyhoďte, další uložte do uzavíratelných beden. Při úklidu buďte důslední, hladoví hlodavci vezmou zavděk cokoliv. Myšímu řádění zabráníte i zvukovými odpuzovači a pastičkami.

Bezpečnostní dveře Praha

www.dverepb.cz

 

Tiskové Zprávy